O szkodliwości palenia słyszymy coraz częściej. Walka z nałogiem tytoniowym przybiera coraz to nowe formy. Podwyższana jest akcyza, na opakowaniach papierosów pojawiają się wzbudzające lęk zdjęcia, wkrótce mają zniknąć smakowe papierosy. Jednak nadal wielu z nas nie potrafi poradzić sobie z tym niebezpiecznym nałogiem. Istnieją różne sposoby, dzięki którym nałogowcom udaje się rzucić palenie – plastry, gumy nikotynowe, e-papierosy. Innym wystarcza silna wola. W rzucaniu palenia z pomocą przychodzi nam także medycyna niekonwencjonalna. Terapia antynikotynowa metodą biorezonansu to często ostatnia deska ratunku.
Jak przebiega terapia antynikotynowa biorezonansem?
Na terapię antynikotynową może zgłosić się każdy, bez względu na to, jak długo i jak dużo pali. Biorezonansowa terapia antynikotynowa skuteczna jest w 90% przypadkach. Osoby, które wcześniej podejmowały próby rzucenia palenia, czasami muszą wziąć udział w terapii dwa, rzadziej trzy razy w kilkudniowych odstępach.
Na terapię przychodzi się z jednym, świeżo niedopalonym papierosem, który umieszczany jest w elektrodzie kubkowej służąc za wzorzec nikotyny powodującej uzależnienie. Następnie na dwie mosiężne elektrody pacjent kładzie stopy, a kolejne dwie dostaje do trzymania w dłoniach.
Dodatkowo pacjent otrzymuje granulki z laktozy, które dzięki wgrywanej podczas zabiegu bioinformacji pomagają zahamować głód nikotynowy oraz pozbyć się szkodliwych substancji z organizmu.
Detoksykacja organizmu po terapii antynikotynowej
Zanikanie głodu nikotynowego obserwujemy w ciągu 12 godzin od terapii. Po zabiegu chęć zapalenia papierosa może wystąpić u części pacjentów, jest jednak znacznie mniejsza. Warto pamiętać, że terapia antynikotynowa metodą biorezonansu nie polega jedynie na wyeliminowaniu głodu nikotynowego, ale także na detoksykacji organizmu.
Ma to ogromne znaczenie nie tylko ze względu na zdrowie pacjenta, ale także na sukces terapii. Toksyny, jakie zalegają w organizmie osoby uzależnionej od papierosów, utrudniają rzucanie palenia. Organizm pozornie domaga się kolejnej dawki tytoniu, która ustabilizuje poziom szkodliwych substancji. Jeśli terapię antynikotynową wesprzemy zdrową dietą, odstawieniem (przynajmniej na kilka dni) kawy, słodkich napojów, napojów energetycznych i alkoholu, detoksykacja przebiegnie szybciej, a szanse, że nie sięgniemy po papierosa w pierwszych dniach odstawienia, znacznie się zwiększą.
W detoksykacji organizmu kluczową rolę odgrywa odpowiednie nawodnienie. Dlatego zaleca się, by w dniu zabiegu wypić dodatkowy litr wody niskozmineralizowanej i również większą ilość płynów dostarczać przez kilka pierwszych dni po zabiegu.
Uzależnienie psychiczne i fizyczne – terapia antynikotynowa a samodyscyplina
Aby terapia od uzależnienia była skuteczna, potrzebna jest przede wszystkim silna wola. Wiele osób czuje potrzebę wsparcia w postaci plastrów, gum, tabletek czy właśnie terapii antynikotynowej metodą biorezonansu. Każdej metodzie rzucania papierosów musi towarzyszyć samodyscyplina pacjenta.
A uzależnienie od papierosów to nie tylko głód nikotynowy. To także uzależnienie psychiczne, nawyki, z których nawet nie zdajemy sobie sprawy. Dlatego warto przygotować sobie plan, czym zastąpić odruch sięgania po papierosa przy porannej kawie, w sytuacji stresowej czy w towarzystwie osób palących. Pamiętajmy, że niektórzy w takich sytuacjach sięgają po jedzenie, szczególnie po słodycze. Tym bardziej zaplanuj, w jaki sposób opanujesz chęć sięgania po papierosa, by rzucenie palenia nie odbiło się na innych aspektach zdrowotnych.