Sądzisz, że najskuteczniejszą metodą ochrony powierzchni metalowych jest cynkowanie na gorąco? Nie wyobrażasz sobie zabezpieczenia metali żelaznych innym sposobem niż przy pomocy metalizacji natryskowej cynkiem na gorąco? W takim razie musicie koniecznie poznać innowacyjny system cynkowania na zimno, które z powodzeniem zastępuje dotychczas stosowane metody.
Sprawdzonym produktem, za pomocą którego zabezpieczycie metalowe powierzchnie przed czynnikami zewnętrznymi jest innowacyjny Zimny Cynk Anvi-Cynk 720. Dziś opowiemy Wam o właściwościach tego produktu i korzyściach, jakie daje jego stosowanie.
Czym jest zimny cynk?
Zimny Cynk Anvi-Cynk 720 jest jednoskładnikową powłoką o właściwościach farby. Powłoka ta jest gotowa do użycia – można ją aplikować od razu na oczyszczoną powierzchnię. Anvi-Cynk 720 zawiera 90% zmikronizowanego mikro i nano cynku w suchej powłoce oraz żywicę akrylową. Dzięki swojej formule zimny cynk gwarantuje skuteczną ochronę barierową oraz katodową dla metalowych powierzchni.
Zimny cynk to bardzo skuteczny sposób ochrony metali żelaznych, który może być stosowany zamiast cynkowania ogniowego. Zimny cynk nakłada się w kilku warstwach, które tworzą trwałą i jednolitą powłokę. Najczęściej stosuje się 2-3 warstwy, które świetnie łączą się ze sobą. System Anvi-Cynk 720 może być stosowany jako samodzielna powłoka powierzchni metalowych, można go stosować do zabezpieczania prętów zbrojeniowych, stali w betonie, kotew, różnego rodzaju systemów rurowych. Zimny cynk jest też doskonałym systemem zabezpieczającym elementy podwozia i nadwozia przed korozją.
Dlaczego warto stosować cynkowanie na zimno?
Największą zaletą cynkowania na zimno jest trwałość powłoki – jest ona znacznie trwalsza niż klasyczne malowanie podkładem i z pewnością na dłużej zabezpieczy powierzchnię przed korozją. Dużym plusem jest też łatwość aplikacji. Zimny cynk można nakładać przy pomocy pędzla, metodą natryskową, a także wałkiem malarskim. Całkowity czas schnięcia wynosi 24 godziny, jednak pokryte nią elementy mogą być przenoszone już po godzinie.
Powłoka wykonana przy pomocy zimnego cynku jest odporna na działanie wody, a także na temperatury do 120⁰C. Powierzchnia po cynkowaniu na zimno ma szary kolor, ale można ją pokryć lakierem. Warto zaznaczyć, że powłoka przewodzi prąd, zatem powierzchnie cynkowane na zimno mogą być spawane. Ten nowoczesny system cynkowania z pewnością pozytywnie zaskoczy Was swoją trwałością i wysoką jakością!
Artykuł powstał przy współpracy z firmą SiD Coating’s s.c.