Ochrona drewna w kilku prostych krokach

Pomysłów na wykorzystanie potencjału w zwykłych przedmiotach jest wystarczająco dużo, by nadać im nieco kolorytu i obdarować drugim życiem. Wystarczy przejść się po własnej piwnicy czy strychu i zobaczyć jak wiele można uzyskać z pozornie dawno porzuconych rupieci. Atutem takiej sytuacji jest to, że zawsze można do tych przedmiotów powrócić po latach zalegania w kurzu i nieładzie. Nie każdy przecież potrafi czynić cuda. Majsterkowanie to także umiejętność choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Jeśli znajdziemy dawno zapomniany biurko, stół, lub ramę łóżka albo regał to będziemy potrzebować mnóstwo czasu i cierpliwości, ale efekt zawsze się opłaci.

Ochrona drewna – o czym pamiętać?

Należy pamiętać o drewnie i poddać go solidnej renowacji po zabrudzeniach i rysach. Do pracy nad drewnem będziemy potrzebowali szlifierki i dobrze dobranego, drobnego papieru ściernego. Przetarcie całości drewna nie powinno zająć wiele czasu. Sytuacje może skomplikować nieco metalowe elementy jak wkręty w drewnie, ale zardzewiałe i brzydko wyglądające można wymienić na nowsze. Po uporaniu się, z wyszlifowaniem drewna przychodzi czas na malowanie. Przyda się dobra lakierobejca, najlepiej odporna na wilgoć (w końcu odnowiony stół zawsze może stać na zewnątrz jako element wystroju tarasu). Jeśli po nałożeniu pierwszej warstwy farby w drewnie uniosły się włoski – co widać – przetrzeć wszystko jeszcze raz drobnym papierem ściernym i znów pomalować. Przyda się też olej lniany, ale też nie zawsze, który skutecznie może zastosować jako impregnat do drewna, oczywiście na samym końcu.

6 komentarzy

  1. Ostatnio zauważyłem, że coraz mniej osób ma w domu drewno w jakiejkolwiek postaci. Ludzie raczej stawiają na płytę bo jest tańsza. Mebli z drewna się już raczej nie robi.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *