Narzędzia dla majsterkowicza

Każdy mężczyzna, który lubi majsterkowanie, powinien posiadać w domu odpowiedni zestaw narzędzi, dostosowany do każdego rodzaju prac, jakie przyjdzie mu wykonać.

Majsterkowanie to bardzo interesujące zajęcie, dające również niemałą satysfakcję z dobrze wykonanej samodzielnej pracy. Powieszenie obrazu na ścianie, czy też naprawa stolika lub skręcenie zakupionej szafki, to prace które prawdziwy pan domu powinien zrobić sam. Odpowiednie narzędzia z pewnością to ułatwią.

Wyposażając naszą podręczną skrzynkę z narzędziami powinno się kierować pewnymi zasadami, aby ułatwić sobie przyszłe prace. Już sama skrzynka jest niezwykle ważnym elementem, musi być z wysokiej jakości, wytrzymałego materiału, z dużą ilością przegródek, które ułatwią utrzymanie porządku i oczywiście mocnym uchwytem transportowym. Narzędzia, które w niej umieścimy również powinny być staranne wyselekcjonowane, najlepiej renomowanych firm, cieszących się dobrą opinią użytkowników. Zestaw śrubokrętów krzyżakowych i płaskich, mocne dobrze izolowane kombinerki, szczypce do metalu, solidny młotek, to niezbędne minimum. Z pewnością przyda się też dobra, zwijana miara, zestaw dobrych klejów i przede wszystkim wiertarka, najlepiej udarowa z kompletem wierteł, wkrętów i kołków. Ułatwi do wieszanie wszelkich wymagających tego elementów wyposażenia i dekoracji mieszkania.
Majsterkowanie i prace domowe, wykonywane przy pomocy powyższego zestawu narzędzi, będą czystą przyjemnością, a uznanie i podziw żony czy partnerki będą na pewno bezcenne.

3 komentarze

  1. Jestem majsterkowiczem od kiedy tylko pamiętam od najmłodszych lat lubiłem coś zmajstrować. Dla mnie każde narzędzie jest ważne i jeśli tylko jest jakaś okazja kupienia czegoś nowego długo się nie zastanawiam .Ostatnim moim zakupem była szlifierka milwaukee bez której np nie poradziłbym sobie przy budowie altanki na działce.

  2. Moja przygoda z majsterkowaniem zaczęła się od tego, że mieliśmy w domu za dużo książek porozwalanych gdzie popadnie. Postanowiłem zrobić prosty regał. kupiłem wkrętarkę i wyrzynarkę ryobi, oba narzędzia na akumulator, bo to pasuje ten sam. no i się zaczęło 😛 w każdej wolnej chwili coś dłubię! jkakieś karmniki dla ptaków, stolik do kawy, mam już projekt altanki, więc też może uda mi się jeszcze w tym roku ją zrobić, a jak nie to wiosą. no i nie myślałem, że będę miał tyle narzędzi w domu, bo nigdy mnie do tefo nie ciągnęło, a tu prosze 😉

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *