Jak być modnym mężczyzną?

Podążanie za modą to nieustanne śledzenie jej aktualnych trendów i przemyślane wybieranie z nich rzeczy, które najbardziej na się podobają i pasują. Jeszcze do niedawna moda była domeną kobiet, ale obecnie coraz więcej mężczyzn zaczyna dbać o swój wygląd i chce wyglądać modnie.

Co oznacza bycie modnym, kiedy zachowuje się się umiar pomiędzy modą a śmiesznością. Każdy mężczyzna jest inny, inaczej wygląda, ma inną sylwetkę, inny zawód czy pozycję społeczną. Z mody powinno się wiec czerpać to co pasuje do naszych cech, co je odpowiednio podkreśli i pozwoli stworzyć własny i niepowtarzalny styl.

Aby być odbieranym jako elegancki mężczyzna, nasz własny styl musimy stworzyć świadomie i z dużym wyczuciem niuansów i kanonów mody. Wiadomo przecież, że prezes wielkiej firmy, czy też ceniony i szanowany adwokat, nie przyjdzie do pracy w sportowym stroju, bo narazi się na śmieszność i będzie postrzegany niepoważnie.

Dobierajmy więc strój adekwatny do sytuacji, zawodu który wykonujemy, tworząc spójne i dopasowane kolorystycznie stylowo kompozycje naszego ubioru. Każdy modny mężczyzna powinien posiadać w swojej szafie kilka starannie wybranych zestawów ubrań na każdą okazję, aby nie stanąć wobec sytuacji kiedy nie mamy przysłowiowo nie mamy co na siebie włożyć. Ważne jest także aby cały czas śledzić nowe trendy i poszerzać swoją wiedzę na temat męskiego ubioru, o swój wygląd należy dbać w każdym wieku i w ten sposób podkreślać naszą indywidualność i to co jest w nas najlepsze i chcemy to pokazać innym

3 komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *