Czym jest ekogroszek i jakie są jego zalety?

Spośród wielu dostępnych na rynku paliw, jednym z popularniejszych jest ekogroszek. Czym tak naprawdę jest to paliwo? Czy jego właściwości ekologiczne rzeczywiście pokrywają się z tym co słyszymy od producentów?

Zacznijmy od wyjaśnienia co to jest ekogroszek –  w zasadzie jest to nazwa handlowa, obejmująca paliwo stałe uzyskiwane z węgla kamiennego lub brunatnego. Przeznaczeniem ekogroszku są piece retortowe, stosowane do ogrzewania budynków mieszkalnych. Materiałem z którego wytwarza się ekogrokotgrzejesieszek, jest wysokokaloryczny węgiel, który jednocześnie charakteryzuje się niską zawartością siarki. Jakie to ma znaczenie dla użytkownika? Dzięki takim właściwościom, w procesie spalania wydziela się znacznie mniejsze ilości tlenków siarki. To czyni ekogroszek przyjaznym dla środowiska (dowiedz się więcej: http://cieplododomu.pl/)

Warto także zauważyć, że w skutek spalenia ekogroszku, powstaje nieduża ilość popiołu. A to dlatego, że do węgiel użyty do jego wytworzenia charakteryzuje się niską zawartością wody, substancji niepalnych. Kolejną z cech materiału z jakiego wytwarzany jest ekogroszek, jest niska spiekalność. Właśnie wszystkie te cechy decydują o tym, że ekogroszek spala się niemalże do ostatniego ziarenka.

5 komentarzy

  1. Ja uważam, że powinniśmy oszczędzać wszędzie tam, gdzie możemy. Przy okazji jeśli to rozwiązanie jest bardziej ekologiczne – powinniśmy zdecydowanie wziąć je pod uwagę.

  2. Może faktycznie warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem jak ekogroszek? Czytałam o tym trochę i wiele osób wybiera dokładnie taką opcję. A Wy jak myślicie?

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *