Mężczyźni intuicyjnie wybierają perfumy, które najlepiej podkreślają ich energię i styl życia. Jednak wielu panów dzieli swój czas między pracę zawodową a ulubione hobby, oprócz tego poświęca się rodzinie i pielęgnuje przyjaźnie. Na rozmaite okazje potrzebują więc różnych perfum męskich. Mogą wybierać między propozycjami znanych marek takich jak Armani, Burberry, Trussardi, Boss czy Versace, aby pięknie pachnieć zarówno o poranku, jak i na zakończenie wyczerpującego dnia w pracy. Oryginalne zapachy, które są dobrze dobrane, utrzymują się na skórze przez wiele godzin, dlatego niosą przyjemne uczucie świeżości bez względu na okoliczności i panujące temperatury.
Perfumy męski – ciężkie czy odświeżające?
Ogromny wybór perfum męskich sprawia, że panom trudno zdecydować się na jeden zapach. Zazwyczaj więc na swojej łazienkowej półce mają kilka produktów, których używają w zależności od okazji. Inne aromaty sprawdzą się podczas randki z ukochaną — tu możesz postawić na zapachy ciężkie, intensywne, nieco uwodzące. W tym celu szukaj kosmetyków, które mają w składzie np. intrygujące piżmo, lekko erotyczne kasoterum czy balsamiczną mirrę.
W dzień — do pracy, na trening czy spotkanie ze znajomymi postaw na odświeżające zapachy, które dodadzą Ci pozytywnej energii. To wszystkie perfumy męskie, które mają w składzie np. wyrazisty pieprz, przyjemne geranium czy żywiczne drzewo sandałowe. Połączone w odpowiednich proporcjach gwarantują eksplozję pięknych aromatów, która uwalnia się już po otworzeniu buteleczki.
Do codziennych rytuałów pielęgnacyjnych przydadzą Ci się lekkie, nawilżające wody kolońskie i preparaty używane po goleniu. Niezbędny jest też dobry dezodorant. Pamiętaj jednak, że ich zapachy powinny być lekkie, słabo wyczuwalne, aby nie zdominowały aromatu głównych perfum.
Co wybrać – perfumy męskie – wody perfumowane czy toaletowe?
Producenci perfum męskich oferują swoje wyroby w trzech wariantach. Różnią się one przede wszystkim stężeniem olejków rozpuszczanych w alkoholu. Im jest ich więcej, tym zapach jest bardziej intensywny, wyrazisty i długo utrzymuje się na skórze oraz odzieży. Podział w tej kategorii jest następujący:
- perfumy,
- wody perfumowane,
- wody toaletowe.
Jeżeli zależy Ci na długotrwałym zapachu, który nie wywietrzeje po kilku godzinach, postaw na perfumy lub wody perfumowane. W nich stężenie olejków jest największe i sięga nawet 43%. Oznacza to, że piękny aromat będzie towarzyszył Ci dłużej i pozostanie wyczuwalny na ubraniach. Oczywiście w przypadku tych produktów, cena idzie w parze z jakością oraz marką. Za oryginalne wody lub perfumy trzeba zapłacić nawet 300 — 400 złotych i więcej. Czy warto? Wydajność takich kosmetyków jest bardzo wysoka, co oznacza, że jedna buteleczka może posłużyć Ci na wiele miesięcy, zwłaszcza jeśli jest używana zamienne z inną perfumą męskim. Taka inwestycja po prostu się opłaca.
Artykuł powstał przy współpracy z firmą Kalaaps