Szkoła dla dzieci z autyzmem

Tutaj poruszamy trudne kwestie. Rozwiązujemy skomplikowane problemy, udzielamy profesjonalnych porad z dziedzin finansów, szkoleń, budowlanki i biznesu. Dzielimy się opiniami i wiedzą.
madzik956

Szkoła dla dzieci z autyzmem

Post autor: madzik956 »

Hej! Gdzie znajdę w stolicy szkołe dla dzieci z autyzmem? Diagnoza spadła na nas jak grom z jasnego nieba i szukamy pomocy. Myślałam o szkole integracyjnej, ale może jest tez dostępna jakas szkoła terapeutyczna? Podobno są dużo lepsze niż te integracyjne.... Będę wam wdzięczna za pomoc.
bella91

Re: Szkoła dla dzieci z autyzmem

Post autor: bella91 »

Z tego co mi wiadomo Centrum Terapii Promitis ma szkołe terapeutyczną. Tutaj znajdziesz wszelkie informacje http://www.centrum-terapii.pl/ Jest to jedyna ich taka placówka i mieści się w Warszawie. Przedszkoli terapeutycznych jest znacznie więcej. Jeśli chodzi o szkołę integracyjną to nie polecam. Tam w klasach jest więcej dzieci i efekty terapii nie bedą tak dobre jak w przypadku placówki terapeutycznej.
nicola

Re: Szkoła dla dzieci z autyzmem

Post autor: nicola »

Tak dokładnie! Promits prowadzi też jedyną w Warszawie szkołę terapeutyczną z klasami 1-3. Klasy są tam 4 osobowe a zajęcia prowadzi dwóch nauczycieli terapeutów. Na zajęciach realizują podstawy programowe MEN. Prowadzone są też zajęcia z integracji sensorycznej i logopedii. Moim zdaniem to świetna placówka.
klara

Re: Szkoła dla dzieci z autyzmem

Post autor: klara »

nicola pisze: ↑01 paź 2021, 21:42 Tak dokładnie! Promits prowadzi też jedyną w Warszawie szkołę terapeutyczną z klasami 1-3. Klasy są tam 4 osobowe a zajęcia prowadzi dwóch nauczycieli terapeutów. Na zajęciach realizują podstawy programowe MEN. Prowadzone są też zajęcia z integracji sensorycznej i logopedii. Moim zdaniem to świetna placówka.
Do tej szkoły chodzi mój syn i chyba nie ma lepszej szkoły dla dzieci z autyzmem. Młody ma tam zapewnione wszystko czego potrzeba. Klasy są małe, realizują program i mają ogromne wsparcie terapeutów. Rodzice też mogą liczyć na pomoc psychologów.
milenaa

Re: Szkoła dla dzieci z autyzmem

Post autor: milenaa »

bella91 pisze: ↑30 wrz 2021, 7:07 Z tego co mi wiadomo Centrum Terapii Promitis ma szkołe terapeutyczną. Tutaj znajdziesz wszelkie informacje http://www.centrum-terapii.pl/ Jest to jedyna ich taka placówka i mieści się w Warszawie. Przedszkoli terapeutycznych jest znacznie więcej. Jeśli chodzi o szkołę integracyjną to nie polecam. Tam w klasach jest więcej dzieci i efekty terapii nie bedą tak dobre jak w przypadku placówki terapeutycznej.
Szkoła terapeutyczna Promitis znajduje się w Warszawie przy ul. Wileńskiej. Mają tam naprawdę bardzo dobrą kadrę z ogromną wiedzą i podejściem do dzieci. Ja zapisałam tam córkę, która ma zdiagnozowany autyzm. Centrum Terapii Promitis już nam wiele razy pomogło.
fifi

Re: Szkoła dla dzieci z autyzmem

Post autor: fifi »

madzik956 pisze: ↑29 wrz 2021, 11:58 Hej! Gdzie znajdę w stolicy szkołe dla dzieci z autyzmem? Diagnoza spadła na nas jak grom z jasnego nieba i szukamy pomocy. Myślałam o szkole integracyjnej, ale może jest tez dostępna jakas szkoła terapeutyczna? Podobno są dużo lepsze niż te integracyjne.... Będę wam wdzięczna za pomoc.
Szkoła terapeutyczna Promitis moim zdaniem będzie najlepszym wyborem dla twojego dziecka. Dzieci maja tam zapewnioną odpowiednią terapię i realizują podstawy programu MEN.
jaśkowamama

Re: Szkoła dla dzieci z autyzmem

Post autor: jaśkowamama »

Wybór szkół w Warszawie jest duży. Masz prywatne i publiczne placówki. Ja odradzam klasę integracyjną. Najlepiej wybrać szkołę terapeutyczną a z tego co wiem to jest nią szkoła Promitis o której już Ci dziewczyny napisały. Nie wiem czy są jeszcze jakieś szkoły tego typu w Warszawie.
benia

Re: Szkoła dla dzieci z autyzmem

Post autor: benia »

Polecam szkołe terapeutyczną Promitis. Moja córka, która ma ZA chodzi tam do szkoły. Jest już w 2 klasie i powiem szczerze, że jestem bardzo zadowolona z tej szkoły. Kontakt z dyrekcją i nauczycielami jest super. Widać, że wszystkim zależy na tym, żeby dzieci jak najlepiej się rozwijały.
iwonka

Re: Szkoła dla dzieci z autyzmem

Post autor: iwonka »

benia pisze: ↑27 paź 2021, 23:53 Polecam szkołe terapeutyczną Promitis. Moja córka, która ma ZA chodzi tam do szkoły. Jest już w 2 klasie i powiem szczerze, że jestem bardzo zadowolona z tej szkoły. Kontakt z dyrekcją i nauczycielami jest super. Widać, że wszystkim zależy na tym, żeby dzieci jak najlepiej się rozwijały.
Słyszałam wiele pozytywnych opinii na temat tej szkoły. Cieszę się, że są takie placówki, które chca faktycznie pomóc dzieciom z autyzmem.
ODPOWIEDZ