Ogrodzenie panelowe może być wyposażone w element ruchomy – zamykany i otwierany, gwarantujący wejście czy też wjazd na posesję. Mowa oczywiście o furtkach czy też bramie panelowej. Warto dowiedzieć się więcej na temat tej ostatniej i poznać zalety jej zastosowania.
Brama panelowa – szyk i klasa sama w sobie
Bez wątpienia podobnie jak ogrodzenie panelowe, tak i brama panelowa zachwyca minimalistyczną stylistyką i designem. Wykonanie z prętów 2D lub 3D zapewnia jej stabilność. Pręty stalowe mogą być ocynkowane lub ocynkowane i lakierowane. Z tego powodu brama może występować w różnych kolorach od czerni, przez brąz, szarość, aż po zieleń. Można ją zatem dopasować do kolorystyki ogrodzenia panelowego, ale i gabionowego, a nawet betonowego. Brama panelowa sprzedawana ze słupkami i ryglami jest gotowa do zamontowania. Montaż jest łatwy, szybki i nie nastręcza problemów. Najbardziej popularnym rodzajem bramy panelowej jest skrzydłowa, choć można oczywiście wybrać także przesuwną w wariancie ręcznym lub automatycznym. Wykonanie bramy ze stali zapewnia trwałość i stabilność na lata.
Jakie są zalety zastosowania bramy panelowej? Co warto o niej wiedzieć?
Poza estetyką, trwałością i łatwością montażu bram panelowych należy zwrócić uwagę na ich różnorodność. Można dobrać bramę pod względem szerokości, jak i wysokości. Standardowa brama wjazdowa powinna mieć szerokość przynajmniej 4 metrów. Można dobrać rodzaj takiej bramy w zależności od potrzeb. Na pewno w miejscach, gdzie występuje duże natężenie ruchu lepiej mogą sprawdzić się bramy z systemem automatycznym, natomiast bramy otwierane ręcznie będą jak najbardziej odpowiednie do prywatnych posesji, choć i tu można oczywiście pokusić się o automatykę.
Artykuł powstał przy współpracy z firmą STAL producentem ogrodzeń.
Fot. Shutterstock