jak czesto badacie prostatę?

W zdrowym ciele zdrowy duch! Możesz polecić dobrego dietetyka w swoim mieście? Znasz najlepszą siłownię w okolicy? Znasz się na witaminach i racjonalnym żywieniu? Dziel się trikami na zdrowe ciało i umysł.
Awatar użytkownika
merry
Posty: 134
Rejestracja: 07 paź 2019, 14:27

jak czesto badacie prostatę?

Post autor: merry »

Pytanie głównie do Panów, sama nazwa tematu an to wskazuje.. czy badacie się ? Jeżeli tak to jak czesto ile razy do roku ? Temat mnie ciekawi, bo ciagle sie mowi ze kobiety się powinny badac a o facetach kompletna cisza.
Awatar użytkownika
vaneke
Posty: 107
Rejestracja: 01 gru 2019, 21:09

Re: jak czesto badacie prostatę?

Post autor: vaneke »

No u nas facetach się nie mówi - to fakt, a powinno, bo rak prostaty czy jądra jest równie tragiczny w skutkach co rak szyjki macicy czy piersi. U mnie z pokolenia na pokolenie były problemy z prostata, mam 40 lat i już jakieś problemy wyszły, cóż dobrze że trafiłem na dr Zwolińskiego w ober clinic, jestem umówiony na biopsję fuzyjną, trzymajcie kciuki żeby wszystko było ok , bo jakby nie było stres jest ogromny, zwłaszcza, że wcześniej się nie badałem, ale czytałem same dobre rzeczy, ze dr Zwoliński to lekarz wybitny, wiec jestem dobrej myśli :)

ochraniacze na kolana mma
Awatar użytkownika
Legion
Posty: 49
Rejestracja: 13 sty 2020, 20:10

Re: jak czesto badacie prostatę?

Post autor: Legion »

Mam 35 lat, ale nigdy nie byłem na badaniach pod kątem prostaty. Krępuję się najzwyczajniej.
Awatar użytkownika
chumer
Posty: 69
Rejestracja: 07 sie 2019, 14:54

Re: jak czesto badacie prostatę?

Post autor: chumer »

Ja teraz tylko byłem na badaniach krwi z laboratorium diagnostyka z ich pakietem DLA MĘŻCZYZN z konsultacją i tam jest Marker przerostu prostaty badany :) ale u mnie na szczescie wszystko w porządku. Ale zbadać warto
Awatar użytkownika
wadek
Posty: 112
Rejestracja: 14 cze 2019, 20:58

Re: jak czesto badacie prostatę?

Post autor: wadek »

Chyba najlepiej wykonywać profilaktyczne badania laboratoryjne dla mężczyzn 30 Chociaż, jak ktoś m mniej lat, to również nie zaszkodzi.
Awatar użytkownika
smarta
Posty: 84
Rejestracja: 16 cze 2019, 10:54

Re: jak czesto badacie prostatę?

Post autor: smarta »

Mnie się wydaje, że faceci zdecydowanie za mało się badają. Znam takich którzy praktycznie w ogóle tego nie robią. A szkoda, bo dla każddo z nas zdrowie powinno być zdecydownie najważniejsze, bo w końcu mamy tylko jedno. JA muszę mojego w końcu umówić i wysłać do specjalisty, bo później będę sobie tylko pluła w twarz
Awatar użytkownika
kawanalawe
Posty: 108
Rejestracja: 30 lis 2019, 11:27

Re: jak czesto badacie prostatę?

Post autor: kawanalawe »

wydaje mi sie, ze faceci niezbyt o to dbaja i nie pilnuja az tak tych badan, jak powinni. sam mialem spory problem z infeckcjami ukladu moczowego i dopiero wtedy wybralem sie do urologa, na szczescie okazalo sie, ze to nie problem z prostata, wystarczyla kuracja Urolactem i przeszlo, teraz zapobiegawczo co jakis czas biore zeby nie bylo nawrotów
Awatar użytkownika
romsek
Posty: 43
Rejestracja: 22 mar 2020, 9:39

Re: jak czesto badacie prostatę?

Post autor: romsek »

Ja jak się przekonałem chodziłem za rzadko, choć u mnie całość skończyła się tylko na mało inwazyjnym zabiegu przy użyciu światłowodowego lasera. Całość miała miejsce w szpitalu mazovia, którego moge polecić, bo badają bardzo dokładnie, a same zabiegi tez sią przeprowadzane z największą dokładnością
KasiaSzydłowska

Re: jak czesto badacie prostatę?

Post autor: KasiaSzydłowska »

Ja za miesiąc kończę 40 lat i postanowiłem zabrać się gruntownie za swoje zdrowie pod względem moich męskich spraw. W mojej rodzinie żaden mężczyzna – ojciec czy dziadek nie chorowali na nowotwory prostaty ale to nie jest reguła. Mój znajomy polecił mi urologa z tego gabinetu https://on-clinic.pl/oferta/poradnia-urologiczna/ i zapiszę się do nich .
Awatar użytkownika
taper
Posty: 262
Rejestracja: 10 mar 2019, 10:17

Re: jak czesto badacie prostatę?

Post autor: taper »

Od kiedy skończyłem 40 lat to raz w roku odwiedzam urologa. Wielu z nas nie wie, ale rak prostaty często rozwija się bezobjawowo i bez badań kontrolnych jest nie do wykrycia. Jak nie wierzycie to polecam lekturę https://zabiegidavinci.pl/baza-wiedzy/rak-prostaty/ mnie te informacje dały sporo do myślenia. A samego badania nie ma się co obawiać, praktycznie bezbolesne, trwa chwilę i nie wymaga szczególnego przygotowania.
aliśka22

Re: jak czesto badacie prostatę?

Post autor: aliśka22 »

vaneke pisze: ↑01 gru 2019, 21:10 No u nas facetach się nie mówi - to fakt, a powinno, bo rak prostaty czy jądra jest równie tragiczny w skutkach co rak szyjki macicy czy piersi. U mnie z pokolenia na pokolenie były problemy z prostata, mam 40 lat i już jakieś problemy wyszły, cóż dobrze że trafiłem na dr Zwolińskiego w ober clinic, jestem umówiony na biopsję fuzyjną, trzymajcie kciuki żeby wszystko było ok , bo jakby nie było stres jest ogromny, zwłaszcza, że wcześniej się nie badałem, ale czytałem same dobre rzeczy, ze dr Zwoliński to lekarz wybitny, wiec jestem dobrej myśli :)
Też słyszałam wiele pozytwnych opinii o tym lekarzu, mąż tam chodzi i jest zadowolony.
-
Czechy aborcja
Maćko40

Re: jak czesto badacie prostatę?

Post autor: Maćko40 »

Ja regularnie odwiedzam zakład Urogen, aby zbadać prostatę. W pewnym wieku już po prostu trzeba. Robią regularne badania można zapobiec wielu chorobom. A powiem szczerze, że ja jak jestem w zakładzie Urogen to w ogóle nie czuję skrępowania podczas badania. Czuję się tam komfortowo, bo to profesjonaliści.
łukasz

Re: jak czesto badacie prostatę?

Post autor: łukasz »

Już od jakiegoś czasu wszelkie badania urologiczne, w tym prostaty mam realizowane u https://www.urolog-gorecki.wroclaw.pl/b ... rologiczne . W tym wieku nie można lekceważyć zdrowia i męskich spraw. Badania tego typu opłaca się robić, aby być świadomym tego na czym stoimy.
tomasz śliwowski

Re: jak czesto badacie prostatę?

Post autor: tomasz śliwowski »

Ja mam w Warszawie sprawdzonego urologa - to Dr Tomasz Syryło, a przyjmuje na Pradze Południe w klinice SCLINIC.
Gorąco polecam, bo szybko pomógł mi się uporać z infekcją (po powrocie znad polskiego morza miałem wielkie parcie, oddawałem mocz co 5-10 minut). Dodatkowo zdecydowałem się sprawdzić i prostatę. Może badanie nie jest bardzo przyjemne ale raz do roku warto je zrobić.
lótek

Re: jak czesto badacie prostatę?

Post autor: lótek »

Odkąd pamiętam to badania zostały zrealizowane przez https://twoj-urolog.pl/poradnictwo/zaburzenia-plodnosci . Przy okazji wykonywałem także badania płodności, które były konieczne ze względu na kilka moich wątpliwości. Badania wykazały, iż na szczęście wszystko jest ok , jednak zaczęliśmy dochodzić przyczyny czemu moja żona ma problem przy zajściu w ciążę.
MirosławJanek

Re: jak czesto badacie prostatę?

Post autor: MirosławJanek »

merry pisze: ↑01 gru 2019, 20:43 Pytanie głównie do Panów, sama nazwa tematu an to wskazuje.. czy badacie się ? Jeżeli tak to jak czesto ile razy do roku ? Temat mnie ciekawi, bo ciagle sie mowi ze kobiety się powinny badac a o facetach kompletna cisza.
No bo nasz temat zawsze jest jakoś spychany na bok.
Ja to już ostatnio nie chodzenawet na NFZ tylko w różnych męskich sprawach umawiam sie najpierw na konsultację online u konkretnego specjalisty, z tej bazy sobie ich szukam https://kataloglekarzy.telemedi.com/specjalizacja i dopiero po rozmowie decyduję czy zapisać się w kolejkę na nfz czy nie trzeba.
Baronklepka

Re: jak czesto badacie prostatę?

Post autor: Baronklepka »

Najlepiej regularnie, a jak są problemy z oddawaniem moczu, to już bezdyskusyjnie należy udać się na badania prostaty. Ja miałem z nią duże problemy, na szczęście trafiłem na bardzo dobrego lekarza, który dobrał idealnie leczenie i dziś nie ma problemów. Jest nim specjalista urolog, androlog kliniczny DR N. MED. PAWEŁ PILCH PRYWATNA PRAKTYKA LEKARSKA, Drzymały 3/1, 30-136 Kraków. To jest strona do niego: https://www.andrologkrakow.pl/oferta/urolog Zajmuję się on także problemami z bezpłodnością, kamicą nerkową czy problemami z erekcją. Jest to świetny lekarz, do którego ustawiaj się duże kolejki, więc to mówi samo za siebie.
klinikasłowacja

Re: spedycja

Post autor: klinikasłowacja »

vaneke pisze: ↑01 gru 2019, 21:10 No u nas facetach się nie mówi - to fakt, a powinno, bo rak prostaty czy jądra jest równie tragiczny w skutkach co rak szyjki macicy czy piersi. U mnie z pokolenia na pokolenie były problemy z prostata, mam 40 lat i już jakieś problemy wyszły, cóż dobrze że trafiłem na dr Zwolińskiego w ober clinic, jestem umówiony na biopsję fuzyjną, trzymajcie kciuki żeby wszystko było ok , bo jakby nie było stres jest ogromny, zwłaszcza, że wcześniej się nie badałem, ale czytałem same dobre rzeczy, ze dr Zwoliński to lekarz wybitny, wiec jestem dobrej myśli :)
Dzięki za komentarz na forum, na pewno mi sie sprzyda Twoja informacja.
-
Aborcja Słowacja - Na Słowacji panuje bardzo liberalne prawo aborcyjne w związku z usunięciem ciąży. Aborcja na Słowacji jest legalna. Nie istnieją żadne przeszkody prawne.
Awatar użytkownika
faciosetakije
Posty: 516
Rejestracja: 05 maja 2019, 16:36

Re: jak czesto badacie prostatę?

Post autor: faciosetakije »

Jeśli szukasz jakościowego partnera w dziedzinie spedycji międzynarodowej, polecam sprawdzenie oferty firmy https://symlog.eu/strategic-partnership-ukraine/ Poświęciłem sporo czasu na poszukiwania rzetelnej i kompetentnej firmy, aż w końcu trafiłem na nich. Dajcie znać, co wy na ich temat uważacie.
ODPOWIEDZ