Auto z wyższej półki - ściągnięcie z usa?

Pogadajmy o samochodach i motocyklach. Chcesz coś sprzedać? Napisz o tym. Szukasz części zamiennych? Dowiedz się, w jakiej hurtowni mają korzystne ceny. Masz problem z autem? Poradź się nas. Z pewnością znajdzie się wśród nas niejeden mechanik.
Rołek

Auto z wyższej półki - ściągnięcie z usa?

Post autor: Rołek »

Cześć ;)
Coś możecie mi powiedzieć na temat wyboru dobrych aut topowych marek jak audi a5, czy mercedes cls i przede wszystkim czy opłaca się szukać takich aut za granicą, a dokładniej w USA na aukcjach bo słyszałem że coraz więcej osób tak szuka okazji i można w dobrej cenie znaleźć porządne auto. Co sądzicie?
Gozoś

Re: Auto z wyższej półki - ściągnięcie z usa?

Post autor: Gozoś »

Wiesz co tutaj jest różnie, bo jednak dobrze właśnie przy ściągnięciu auta z zagranicy nie należy do łatwych zadań, tym bardziej jeżeli samodzielnie nigdy tego nie robiliście. W Usa rzeczywiście dobrych opcji nie brakuje, no ale jednak trzeba załatwić formalności i ogarnąć cały transport do europy i później kraju. Są takie firmy które się tym zajmują.
Awatar użytkownika
Tymon
Posty: 205
Rejestracja: 28 kwie 2019, 23:04

Re: Auto z wyższej półki - ściągnięcie z usa?

Post autor: Tymon »

Sam aż tak daleko samochodu nie szukałem. Zależało mi na Porsche generalnie. Z tym, że ja kupowałem nowy model, w Porsche Centrum Sopot. Są tam dostępne również używane modele, już sprawdzone i do tego z gwarancją Porsche Approved. Dlatego takie miejsce na udany zakup samochodu z wyższej półki uważam za idealne.
Tokoń

Re: Auto z wyższej półki - ściągnięcie z usa?

Post autor: Tokoń »

Warto też jednak dowiedzieć się ile będzie kosztowało to wszystko oprócz samego samochodu. Na stronie https://bid.cars/pl/shipping możesz mniej więcej oszacować takie koszty dostawy z usa i dowiedzieć się czy to opcja dla Was. Ja uważam, że auta z wyższej półki lekko uszkodzone z ameryki jak najbardziej się opłaca ;)
Rołek

Re: Auto z wyższej półki - ściągnięcie z usa?

Post autor: Rołek »

Tokoń pisze: ↑25 cze 2021, 10:33 Warto też jednak dowiedzieć się ile będzie kosztowało to wszystko oprócz samego samochodu. Na stronie https://bid.cars/pl/shipping możesz mniej więcej oszacować takie koszty dostawy z usa i dowiedzieć się czy to opcja dla Was. Ja uważam, że auta z wyższej półki lekko uszkodzone z ameryki jak najbardziej się opłaca ;)
Dzięki za informacje i bardzo dobrze, że jednak ten temat się rozwija bo pozwoli mi uniknąć błędów. Poczekam jeszcze trochę i wtedy podejmę ostateczną decyzję!
DamianEś

Re: Auto z wyższej półki - ściągnięcie z usa?

Post autor: DamianEś »

w przypadku bid cars https://bid.cars/pl/ dobre jest to że ich strona jest połączana z giełdą Copart i wyświetlają informację o sprzedawcy. Jak już sobie znalazłem wymarzone auto to też policzyłem mniej więcej jakie będą koszty sprawdzenia go z ich pomocą. Mają jedne z lepszych warunków i potrzebne doświadczenie więc przebiegło to w rozsądnym czasie (tylko kilka dni opóźnienia). Samochod przyszedł w takim stanie jak na zdjęciach, zero kombinowania :)
ODPOWIEDZ