Studia IT w Polsce

Radzimy, na jaki model samochodu postawić, który kurs wybrać, do jakiego fryzjera najlepiej pójść. Masz pytanie, szukasz podpowiedzi i rady? Odpowiedź znajdziesz tutaj.
Żurek

Studia IT w Polsce

Post autor: Żurek »

Cześć, jak się pracuje w branży IT? Te wszystkie plotki o wysokich zarobkach, benefitach, owocowych wtorkach, wyjazdach integracyjnych za granicą i home office na życzenie są prawdziwe czy przesadzone? Parę lat temu jak zdałem maturę nie poszedłem na studia a do roboty. Teraz myślę o tym, żeby naprawić ten błąd. I wszędzie gdzie czytam każdy poleca programowanie
Mączyński

Re: Studia IT w Polsce

Post autor: Mączyński »

Na pewno odradzam weekendowe kursy programistyczne. Owszem nauczysz się tam pewnych umiejętności ale to wciąż za mało. Jest kryzys pracowniczy na rynku IT, brakuje informatyków, ale zawsze przegrasz w walce o stanowisko z kimś kto ma wyższe wykształcenie w tym temacie lub lata doświadczeń. Wiele firm oferuje takie kursy ale czy absolwenci tych kursów dostają pracę? Wątpię, zaczynaja pewnie od praktyk czy staży, bo ile można przyswoić na takim kursie? A jak już masz trochę lat na karku to zaczynanie od praktyk jest dużym krokiem w tył. Idź na studia, ale na jakąś konkretną specjalizację a nie ogólnie na informatykę
ąęąę

Re: Studia IT w Polsce

Post autor: ąęąę »

Popieram przedmówcę. Pracuję w IT od kilku lat, mam studia inżynierskie. O robotę się nie martwię, idealna opcja jak masz kredyt na mieszkanie. Myślę że zarobki często są przesadzane, ale po ok. 5 latach doświadczenia będzie to już 10k jeśli jesteś w tym dobry. Przeciętniacy którym nie zależy na rozwoju czy awansie 5k. Jak dla mnie nawet godnie
Żurek

Re: Studia IT w Polsce

Post autor: Żurek »

Jakie studia kończyłeś?

daszki ogrodzeniowe cena
Mączyński

Re: Studia IT w Polsce

Post autor: Mączyński »

Grafike komputerową na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. Projektowanie różnego rodzaju wizualizacji czy też przygotowywanie materiałów do druku. Ale mieliśmy wszystko - podstawy programowania, bazy danych, systemy operacyjne, języki programowania i tak dalej. Kompleksowe przygotowanie do zawodu
Żurek

Re: Studia IT w Polsce

Post autor: Żurek »

O takie studia to brzmią bardzo ciekawie i bardzo interesująco. Jeszcze jak są zajęcia z C++ i Java to dobry początek
kaśka

Re: Studia IT w Polsce

Post autor: kaśka »

jak mam szczerze powiedzieć, to aktualnie studia IT to jeden z najlepszych wyborów jakie można zrobić. branża cały czas posiada deficyt wykwalifikowanych specjalistów, gdzie nie spojrzeć na oferty pracy to non stop poszukują i kasę dają taką, co niektórym może się tylko zamarzyć. takie 10k średnio miesięcznie to wcale nie jest wygórowana pensja
Koleś

Re: Studia IT w Polsce

Post autor: Koleś »

kaśka pisze: ↑04 lis 2020, 21:55 jak mam szczerze powiedzieć, to aktualnie studia IT to jeden z najlepszych wyborów jakie można zrobić.
Oczywiście, ale nie dla wszystkich jest to dobra droga. Nie powinno się iść na jakiś kierunek tylko z tych powodów. Jeśli nie masz do tego predyspozycji, to studia ci nie pomogą. Osobiście zdecydowałem się na studia strategia reklamy na WWSH https://wwsh.edu.pl/specjalnosci/strate ... lamy-i-pr/. Po ich ukończeniu byłem bardzo dobrze przygotowany do pracy. Dzisiaj mam własną agencję reklamową.

sogo wrocław tancerki
Awatar użytkownika
nagami
Posty: 87
Rejestracja: 15 lip 2019, 16:41

Re: Studia IT w Polsce

Post autor: nagami »

na AEH w Warszawie mój brat studiuje, jest na 3-cim roku inżynierii oprogramowania i analizy danych. Mówi, że strasznie trudny kierunek, naprawdę muszą kogoś kręcić komputery jeśli chce się zdecydować na ten kierunek. Ale jak ktoś ma do tego dryg to naprawdę warto, bo on mimo że jeszcze przed obroną to już ma taką wiedzę, że spokojnie jest w stanie tworzyć dobrze funkcjonujące programy
lądra

Re: Studia IT w Polsce

Post autor: lądra »

@nagami, zainteresowałaś mnie. mogłabyś się brata dopytać czy musiał się jakoś dodatkowo przygotowywać czy tak od razu z marszu po ogólniaku ogarnął temat?
Awatar użytkownika
nagami
Posty: 87
Rejestracja: 15 lip 2019, 16:41

Re: Studia IT w Polsce

Post autor: nagami »

lądra pisze: ↑10 sty 2021, 18:00 @nagami, zainteresowałaś mnie. mogłabyś się brata dopytać czy musiał się jakoś dodatkowo przygotowywać czy tak od razu z marszu po ogólniaku ogarnął temat?
Zawsze interesował się informatyką, więc wiedział nieco więcej niż uczono w szkole. Ale nie robił żadnych kursów czy specjalnie się nie przygotowywał. I tak wszystko od podstaw praktycznie wykładają na pierwszym roku więc ucząc się pilnie można sobie bez problemu dać radę
Awatar użytkownika
Iwona
Posty: 553
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:23

Re: Studia IT w Polsce

Post autor: Iwona »

Z tego, co się orientuję, to jeśli chodzi o wynagrodzenie it jest jedną z branż, w których zarabia się najwięcej. Tak więc jeśli ktoś dobrze się w tym czuje, to sądzę, że jak najbardziej warto podjąć takie studia i później pracować w zawodzie ;) To się na pewno opłaci :)
żaboj

Re: Studia IT w Polsce

Post autor: żaboj »

Mnie się podoba, że teraz na przykład naukę programowania zaczyna się już wcześnie, w dzieciństwie. Są nawet takie super zestawy które można zakupić do szkoły i prowadzić zajęcia - https://solectric.sklep.pl/aktywna-tablica Mega sprawa. Dzięki temu dzieci wchodzą z super wiedzą już w pozniejsze etapy edukacji
igiełka

Re: Studia IT w Polsce

Post autor: igiełka »

Jeśli interesują was kierunki ścisłe z tytułem inżyniera to w takim razie polecam zapoznać się z ofertą uczelni http://www.wseiz.pl . Słyszałam wiele pozytywnych opinii o tym miejscu - poziom nauczania stoi na wysokim poziomie, więc można mieć pewność, że po zdobyciu dyplomu nie będzie problemów z pracą
cóco

Re: Studia IT w Polsce

Post autor: cóco »

Nie jestem w tym dobra, ale jeśli uważasz, że sobie poradzisz, to działaj, śmiało. Ja za to powiem może, że masz przecież możliwości i warto oglądać się tylko na siebie. Sama rozważam takie https://mum.edu.pl/studia-jednolite-mag ... joterapia/ studia. To dla mnie dobry cel.
zużka

Re: Studia IT w Polsce

Post autor: zużka »

cóco pisze: ↑22 lip 2021, 15:16 Nie jestem w tym dobra, ale jeśli uważasz, że sobie poradzisz, to działaj, śmiało. Ja za to powiem może, że masz przecież możliwości i warto oglądać się tylko na siebie. Sama rozważam takie https://mum.edu.pl/studia-jednolite-mag ... joterapia/ studia. To dla mnie dobry cel.
zdecydowanie polecam tą szkołę, moim zdaniem to jedna z najlepszych uczelni medycznych w kraju :) ja jestem właśnie na fizjoterapii, od października zaczynam już trzeci rok nauki :)
ODPOWIEDZ