Jakie konto bankowe wybrać ?

Tutaj poruszamy trudne kwestie. Rozwiązujemy skomplikowane problemy, udzielamy profesjonalnych porad z dziedzin finansów, szkoleń, budowlanki i biznesu. Dzielimy się opiniami i wiedzą.
Awatar użytkownika
triko7
Posty: 44
Rejestracja: 19 gru 2018, 15:55

Jakie konto bankowe wybrać ?

Post autor: triko7 »

Chciałam się Was poradzić w jakim banku obecnie warto jest założyć konto osobiste . Dziś mam konto w mBank ale chcę zmienić na inne. Zastanawiam się nad kontem PKO BP za o zł myślicie że warto ? ewentualnie ING . Czytałem o nich tutaj jest  w jakim banku założyć konto i wydaje mi się bardzo sensowna ta oferta, jaki jeszcze bank polecacie ?
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 81
Rejestracja: 26 mar 2019, 19:35

Re: Jakie konto bankowe wybrać ?

Post autor: kasiunia »

Wszystko moim zdaniem zależeć będzie od tego dla kogo takie konto ma być.Szukałam dla córki konta studenckiego i uznałam ,że najlepsze konto dla studenta będzie w moim banku czyli PKO BP. Na jednej ze stron znalazłam ranking takich kont i powiem ,że nasze konto wypada całkiem nieźle.
Awatar użytkownika
pasto
Posty: 6
Rejestracja: 07 cze 2019, 17:57

Re: Jakie konto bankowe wybrać ?

Post autor: pasto »

Nie ma konta idealnego, zawsze trzeba śledzić zmiany w tabeli opłat. :)

Wybór rachunku nie jest prosty. Trzeba uwzględnić wiele czynników. Własne preferencje użytkowania rachunku. Koszty użytkowania konta oraz karty i wypłat z bankomatów. Instytucja prowadząca rachunek powinna być rzetelna i gwarantować bezpieczeństwo powierzonych jej środków. Mój wybór padł na mBank, który był pierwszym, w pełni internetowym bankiem w Polsce. Za sprawą możliwości jakie daje i prawie całkowitym braku prowizji za prowadzenie ror-u. Dlatego proponuję zwrócić uwagę na mBank zalozyc eKonto przez internet, wypełniając odpowiedni wniosek online. Umowy bezpłatnie dostarczy pod wskazany adres kurier. Otwarcie konta w mbanku jest oczywiście bezpłatne i wystarczy mieć ukończony 18 lat, aby zrobić to samodzielnie. BKO BP ma dość drogi rachunek i dlatego odradzam go osobom, które chcą zaoszczędzić trochę środków finansowych. :idea:
Awatar użytkownika
Dirko
Posty: 26
Rejestracja: 20 maja 2019, 18:03

Re: Jakie konto bankowe wybrać ?

Post autor: Dirko »

A znacie jakieś ciekawe strony, które pomagają wybrać bank/konto? Mi przypadła do gustu ta strona konto osobiste w jakim banku Wiele przydatnych informacji w jednym miejscu.
Awatar użytkownika
SebastianA
Posty: 74
Rejestracja: 17 cze 2019, 14:12

Re: Jakie konto bankowe wybrać ?

Post autor: SebastianA »

Ja cieszę się z mbanku. I to nie tylko ja. Mam wielu znajomych, którzy są również bardzo zadowoleni.
W każdym razie emocje nie są oznaką słabości; są oznaką siły i pasji.
Awatar użytkownika
Placek
Posty: 123
Rejestracja: 13 sie 2019, 14:05

Re: Jakie konto bankowe wybrać ?

Post autor: Placek »

Zanim zdecydujemy się na jedno konkretne konto w banku to warto poszukać różnych propozycji. Według mnie, jednym z bardziej opłacalnych kont jest to https://bitbay.net/pl/konto-osobiste , bo masz od razu opcje wymianę walut a to się teraz bardzo przydaje.
Awatar użytkownika
Husi
Posty: 114
Rejestracja: 20 paź 2019, 23:04

Re: Jakie konto bankowe wybrać ?

Post autor: Husi »

W mojej opinii natomiast, jeżeli będziecie szukali dobrego banku to koniecznie zwróćcie uwagę na Nest Bank https://nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodzin ... ktroniczna gdzie będziecie mogli otworzyć darmowe konto bankowe i jednocześnie liczyć na funkcjonalną bankowość elektroniczną. Jak na razie zarówno posiadając u nich konto osobiste i firmowe jestem zadowolony i raczej nie zamierzam szukać innego.
Awatar użytkownika
Gorgya
Posty: 15
Rejestracja: 06 lip 2020, 20:53

Re: Jakie konto bankowe wybrać ?

Post autor: Gorgya »

Natomiast w mojej opinii bank Toyota jest bardzo konkurencyjnym bankiem na rynku polskim. Jest stabilny, skierowany głównie (ale nie tylko dkla kierowców). Konto osobiste, któego założenie kosztuje 0 zł, także przelewy internetowe, jak i konto oszczędnościowe
Awatar użytkownika
Vito
Posty: 43
Rejestracja: 20 sty 2020, 18:31

Re: Jakie konto bankowe wybrać ?

Post autor: Vito »

Czy poza kontem rozliczeniowym macie również konta oszczędnościowe? Jak to wygląda w tym momencie z oszczędzaniem w ten sposób? Zastanawiam się jaki sposób na inwestowanie oszczędności jest w tym momencie po prostu najskuteczniejszy.
Awatar użytkownika
Placek
Posty: 123
Rejestracja: 13 sie 2019, 14:05

Re: Jakie konto bankowe wybrać ?

Post autor: Placek »

Wybór konta bankowego, to dosyć trudny wybor bo ofert jest przecież tak dużo. Czytałam, że to konto https://bitbay.net/pl/konto-osobiste , jest fajną propozycją bo obsługuje też wymianę na kryptowaluty a teraz jest to bardzo popularna waluta.
Sławomir

Re: Jakie konto bankowe wybrać ?

Post autor: Sławomir »

Jeżeli zastanawiacie się nad otworzeniem konta bankowego, to zdecydowanie mogę Wam polecić stronę https://alebib.pl/ranking-kont-osobistych/. na stronie znajdziecie ranking konto osobistych oraz wiele porad i informacji na temat wyboru i prowadzenia konta osobistego w banku.

premium sms play
Śliwka

Re: Jakie konto bankowe wybrać ?

Post autor: Śliwka »

Wszystko zależy od Twoich preferencji. Jeśli chcesz mieć konto firmowe całkowicie darmowe to proponowałbym załozyć je w Nest banku, który na dzień dzisiejszy w tym zakresie ma najkorzystniejsza ofertę.
Jeśli natomiast interesuje Cię obsługa premium to niezłe jest konto w City handlowym. Mozna tam wykupic sobie różne dodatkowe usługi oraz ubezpieczenia.

W każdym razie proponuje zajrzeć sobie na tę stronę
Promocje konta bankowe
Znajdziesz na niej porównanie kont co pozwoli Ci wybrać najkorzystniejsze.
Żana

Re: Jakie konto bankowe wybrać ?

Post autor: Żana »

Nie ma konta idealnego, zawsze trzeba śledzić zmiany w tabeli opłat. Wybór rachunku nie jest prosty. Trzeba uwzględnić wiele czynników. Własne preferencje użytkowania rachunku. Koszty użytkowania konta oraz karty i wypłat z bankomatów. Instytucja prowadząca rachunek powinna być rzetelna i gwarantować bezpieczeństwo. Ponadto fajne są konta bankowe z premią https://pyskowice.com.pl/is,jak-znalezc ... 08609.html
Awatar użytkownika
Gorgya
Posty: 15
Rejestracja: 06 lip 2020, 20:53

Re: Jakie konto bankowe wybrać ?

Post autor: Gorgya »

Wiele portali, stron ma rankingi kont osobowych
Weźmy dla przykładu tę stronkę: https://direct.money.pl/ranking-kont-osobistych

Zawsze mnie jednak zastanawia to, dlaczego niektóre banki są z nich wykluczone. Mój bank Toyota w którym prowadzenie konta osobistego i konto oszczędnościowe świadczy mi to za darmo.
karuś9322

Re: Jakie konto bankowe wybrać ?

Post autor: karuś9322 »

Mnóstwo jest kont bankowych, różnych rozwiązań i przede wszystkim banków. Są też bankowości internetowe, z których korzystamy, jak i każdy bank posiada swoją aplikację. Ja osobiście bardzo lubię aplikacja ing bank śląski i nie ukrywam, że bardzo pomaga w dysponowaniu pieniędzy i jest to przede wszystkim wygodne.
Michał

Re: Jakie konto bankowe wybrać ?

Post autor: Michał »

Polecam korzystanie z porównywarek. Jasno wszystko opisane, często są również rzetelne opinie o konkretnym banku. Teraz w sumie jest ciężko, bo banki prześcigają się w ofertach i teraz "wszystko za darmo" jest standardem, jednak nie permanentnym. Ja wybrałem Pekao i to był strzał w 10tkę. Od ponad roku nie ponoszę dosłownie żadnych opłat, a konto założyłem przez Internet tutaj: https://wujeksknerus.pl/ranking-kont-osobistych/
ODPOWIEDZ