Oszczędności

Pogadajmy o samochodach i motocyklach. Chcesz coś sprzedać? Napisz o tym. Szukasz części zamiennych? Dowiedz się, w jakiej hurtowni mają korzystne ceny. Masz problem z autem? Poradź się nas. Z pewnością znajdzie się wśród nas niejeden mechanik.
Awatar użytkownika
Placek
Posty: 123
Rejestracja: 13 sie 2019, 14:05

Oszczędności

Post autor: Placek »

A macie jakieś oszczędności żeby móc zacząć inwestować? Wydaje mi się, że to jest taką totalną podstawą jeżeli chodzi o inwestowanie. Wstępnie staram się odłożyć pieniądzę, by móc zainwestować.
Awatar użytkownika
Selleck
Posty: 167
Rejestracja: 21 wrz 2019, 15:41

Re: Oszczędności

Post autor: Selleck »

Na ten moment myślę, ze jednak lepiej będzie postawić na bezpieczne oszczędzanie i dbanie o stopniowy wzrost kapitału jaki mamy na dobrym koncie oszczędnościowym, bądź lokacie. My z małżonka zdecydowaliśmy się wybrać Nest Bank ponieważ tutaj także prowadzimy konto osobiste i warunki jakie oferują są naprawdę przystępne m.in możecie to sprawdzić tutaj https://nestbank.pl/dla-twojej-firmy/os ... inwestycje i mam nadzieję, że znajdziecie najlepszą opcję dla siebie, a Wasze środki będą mogły stabilnie rosnąć na emeryturę, czy gorsze czasy :)
Awatar użytkownika
arket_ingage
Posty: 11
Rejestracja: 09 kwie 2020, 11:26

Re: Oszczędności

Post autor: arket_ingage »

To u nas w firmie od niedawna wprowadzili Pracownicze Plany Kapitałowe, ponoć fajnie się to sprawdza zarowno przy małych jak i duzych przedsiębiorstwach. No i to będzie obowiazek dla wszystkich zatrudniających pracowników. Słyszałam, ze ta ustawa moze naprawdę pomóc, problem jest tylko taki, ze to kolejna ksiegowość do ogarniecia. Polecam prowadzenie PPK we Wroclawiu przez Inpensa - widać, że znają się na rzeczy i są na bieżąco ze wszystkim. U nas bardzo szybko pomogli zrozumieć działanie tej nowej ustawy i wszystko mamy dopięte na ostatni guzik.
Awatar użytkownika
garry
Posty: 357
Rejestracja: 14 sty 2019, 21:04

Re: Oszczędności

Post autor: garry »

Jeśli masz oszczędności to polecam skorzystać z okazji i zakupić coś z oferty tego dewelopera https://slawbud.pl/ Dzięki nim masz pewność że dostajesz najlepsze mieszkanie w najniższej cenie. Mają wiele inwestycji i pomogą zarówno w wyborze jak i uzyskaniu kredytu. Dostajesz u nich także możliwość zakupu wykończenia w ich sklepie z wykończeniami.
Awatar użytkownika
merry
Posty: 134
Rejestracja: 07 paź 2019, 14:27

Re: Oszczędności

Post autor: merry »

Oszczędności nie trzymam w skarpecie, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Bo czasy są niepewne, dlatego wszystkie pieniądze ładuję w surowce w systemie XTB na początku troszkę nie wiedziałam co i jak. Ale juz potem jak obejrzałam demo w XTB to już poszło lekko, jedna zasada - warto zachować przy graniu zimna krew, nawet jak Wam dobrze idzie
Awatar użytkownika
foxi
Posty: 52
Rejestracja: 31 sie 2019, 7:45

Re: Oszczędności

Post autor: foxi »

Uważam ,że oszczędzać należy i każdy może to robić bez względu na dochody.Po prostu to co się zarobi trzeba w umiejętny sposób podzielić na "część do życia" i część do odłożenia. Tylko oszczędzanie na przyszłość pozwoli nam w przyszłości uniknąć przykrych sytuacji jakie mogą nas spotkać w związku z brakiem środków do życia. Właśnie dlatego o tych sprawach należy pomyśleć dużo wcześniej.
Awatar użytkownika
Loipeld
Posty: 92
Rejestracja: 08 sty 2020, 10:30

Re: Oszczędności

Post autor: Loipeld »

Słuchajcie, ja właśnie zaczynam odkładać pieniądze na jakiś cel, na przykład budowę domu. Powiedzcie mi jakie wy macie sprawdzone sposoby na oszczędzanie pieniędzy? Może podzielicie się ze mną swoimi sukcesami na tym polu i doradzicie mi jak się za to zabrać?
Awatar użytkownika
marian489
Posty: 48
Rejestracja: 18 mar 2019, 15:56

Re: Oszczędności

Post autor: marian489 »

Nam jakoś nie idzie oszczędzanie. Nie żyjemy jakoś rozrzutnie, ale nie mamy zbytnio oszczędności.
Awatar użytkownika
Maks78
Posty: 1060
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:19

Re: Oszczędności

Post autor: Maks78 »

A Co sądzicie o wkladaniu oszczednosci w firme? Ja mysle o zainwestowaniu w robotyzacje. Chętnie poznam wasze opinie na ten temat https://corobotics.pl/ Co o tym sądzicie ? Chętnie zapoznam się z waszymi opiniami,pozdrawiam.
Aśka

Re: Oszczędności

Post autor: Aśka »

Jak chcesz inwestować i pomnażać swój kapitał to bardzo dobrze ale pamiętaj że istnieje podatek od lokat więc dobrze przemyśl w co inwestujesz. Jeszcze lepiej jak zdasz się na doświadczone firmy które od lat inwestują pieniądze klientów z powodzeniem na rynkach.
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 81
Rejestracja: 26 mar 2019, 19:35

Re: Oszczędności

Post autor: kasiunia »

Każdy ma inną motywację w kwestii oszczędzania.Jedni oszczędzają bo zawsze tak robili inni oszczędzają bo mają jakiś cel zakupowy a inni jeszcze uważają ,że oszczędzanie na emeryturę to konieczność, bo przewidywane emerytury nie zapewnią nam środków do godnego życia. Moim zdaniem wszelka motywacja zasługuje na uznanie . pzdr
Awatar użytkownika
Tymon
Posty: 205
Rejestracja: 28 kwie 2019, 23:04

Re: Oszczędności

Post autor: Tymon »

Żeby oszczędzać to trzeba mieć z czego. Lokat żadnych nie mam, bo mnie nie stać. Starałem się zawsze z pensji parę złotych zostawiać co miesiąc na koncie, ale co się coś odłożyło to potem na coś trzeba było wydać. I taka to historia. Może dzięki ppk lepiej mi pójdzie. W sumie samo się odkłada, koszt nie jest duży i jeszcze pracodawca dokłada. Głównie to z myślą o emeryturze myślę żeby coś było więcej, dlatego zostałem w tym programie.
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 560
Rejestracja: 31 sie 2019, 21:07

Re: Oszczędności

Post autor: mczay »

Trzymacie oszczędności w domu czy na kontach bankowych? Jak lepiej? Nie wiem, co wybrać

___
Pozycjonowanie Złota
krzyś

Re: Oszczędności

Post autor: krzyś »

Ja zastanawiam się czy swoich oszczędności nie przeznaczyć na kupno mieszkania i dać je pod wynajem. Dobrą ofertę mieszkań na sprzedaż ma to biuro nieruchomości tu https://www.cn-kaczmarek.pl/ Które działa na terenie terenie powiatu pszczyńskiego, cieszyńskiego, bielskiego, rybnickiego oraz Jastrzębia-Zdroju. Ma też dobry pakiet dodatkowych usług dla swoich klientów w którym są ubezpieczenia i kredyty.
kaśka

Re: Oszczędności

Post autor: kaśka »

mczay pisze: ↑29 lis 2020, 0:10 Trzymacie oszczędności w domu czy na kontach bankowych? Jak lepiej? Nie wiem, co wybrać

___
Ja dodatkowo oszczędzam na emeryturę bo jestem w PPK a tu http://rogala.pl/ponad-150-zysku-w-ppk- ... iesiacach/ już nawet Rogala wyliczył ile można było zyskać w ciągu roku. Przede mną jeszcze ładnych parę lat oszczędzania a więc na pewno się sporo uzbiera
antośka

Re: Oszczędności

Post autor: antośka »

Słyszeliście o możliwości jaką jest dziedziczenie ike ? Z tego artykułu dowiecie się wielu informacji na temat przeniesienia swoich oszczędności na konto ike i ikze, a także zobaczycie jakie są ulgi podatkowe w takich sytuacjach. Warto pomyśleć o tym, ponieważ jest to dobry sposób jeśli chodzi o wasze oszczędności.
Awatar użytkownika
Jurek552
Posty: 80
Rejestracja: 23 cze 2020, 21:15

Re: Oszczędności

Post autor: Jurek552 »

Moim zdaniem warto swoje oszczędności inwestować, bo w ten sposób można je szybko powiększyć. Jeśli nie wiesz w co je zainwestować, zwróć uwagę na fundusz inwestycyjny od doświadczonej firmy, którego oferta znajduje się pod adresem: https://ipopematfi.pl/ . To bardzo dobra oferta.
ODPOWIEDZ