Kofeina a wpływ na trening siłowy

Najlepsze kluby fitness, szkoły jogi i siłownie. Suplementy, odżywki, ubrania sportowe i gadżety przydatne do treningu. Możesz coś polecić? Pisz śmiało!
Awatar użytkownika
Baltazar1986
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2020, 7:11

Kofeina a wpływ na trening siłowy

Post autor: Baltazar1986 »

Niedawno rozpocząłem swoją przygodę z kulturystyką. Biorę sobie do serca wiele wskazówek odnośnie diety i metod treningu. Trafiłem ostatnio na informację, że kofeina może bardzo pozytywnie wpłynąć na energię podczas ćwiczeń i może mieć też wpływ na spalanie tkanki tłuszczowej. Jak przyswajacie kofeinę?

ekg wysiłkowe wyniki
Awatar użytkownika
Albert1985
Posty: 1
Rejestracja: 04 maja 2020, 6:39

Re: Kofeina a wpływ na trening siłowy

Post autor: Albert1985 »

W kwestii działania kofeiny to akurat prawda, ale nie radzę stosować suplementów. Po co się szprycować chemią? Lepiej wypić sobie dobrą kawkę, najlepiej świeżo paloną przed treningiem i będziesz mieć ten sam efekt. Polecam kupić ziarna w palarni UpCafe.
Awatar użytkownika
Iwona
Posty: 554
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:23

Re: Kofeina a wpływ na trening siłowy

Post autor: Iwona »

A jak sądzicie, czy zagadnienia poruszane na kursie z dietetyki sportowej, na przykład takim jak na stronie internetowej http://szkolenia-kargroup.elk.pl/kurs-d ... wa-online/ będą zawierały odpowiedzi na takie pytania? czy warto Waszym zdaniem się na taki kurs zapisać?
Adaśko

Re: Kofeina a wpływ na trening siłowy

Post autor: Adaśko »

Z tą kawą przed czy po treningu to bywa różnie. Niekoniecznie jest wskazana. Co prawda pobudza, ale jednocześnie – odwadnia i wypłukuje minerały/witaminy z organizmu. Zanim potraktujemy to jako naturalną przedtreningówkę – sugeruję poczytać: https://silniejszy.pl/kawa-przed-czy-po-treningu/ .
ODPOWIEDZ