Szkoła średnia w Liceum

Film, podróże, języki obce? Podziel się swoimi zainteresowaniami z innymi, opowiedz o swoich większych i mniejszych hobby. Znajdź osoby, z którymi dzielisz pasje.
Awatar użytkownika
Selleck
Posty: 167
Rejestracja: 21 wrz 2019, 15:41

Szkoła średnia w Liceum

Post autor: Selleck »

Hej, co sądzicie na temat takiego kierunku w szkole średniej, jak "Programista" w technikum to dobra opcja dla dziecka? Szukamy wstępnie interesujących i przyszłościowych profili dla naszego syna i właśnie w oko wpadła nam oferta edukacyjna szkoły Cosinus. Macie może dla mnie jakieś informacje, będę wdzięczny za podpowiedzi. Pozdrawiam i liczę, że ułatwicie mi trochę podjecie decyzji.
Awatar użytkownika
Husi
Posty: 114
Rejestracja: 20 paź 2019, 23:04

Re: Szkoła średnia w Liceum

Post autor: Husi »

Ja jestem jak najbardziej za przyszłościowymi kierunkami jak Informatyka, czy Programista. Natomiast co do wyboru liceum w Łodzi to taki kierunek na pewno oferuje szkoła Cosinus w technikum dziennym (ale prowadzą również liceum ogólnokształcące). Są w stanie zadbać o najlepszych nauczycieli, ciekawe zajęcia i zapewniają nawet darmowe książki i zeszyty, więc może okazać się to jeden z lepszych wyborów bo też organizują wiele kursów dla uczniów i starają się jak najlepiej przygotować do matury i egzaminów kwalifikacyjnych.
Awatar użytkownika
Resa
Posty: 5
Rejestracja: 24 lut 2020, 11:15

Re: Szkoła średnia w Liceum

Post autor: Resa »

W dzisiejszych czasach programista jest bardzo zyskownym zawodem, więc moim zdaniem warto dziecko zapisać do takiego technikum, gdzie może rozwijać swoje umiejętności i jednocześnie dobrze przygotować się do matury oraz uczelni wyższej.
Awatar użytkownika
Uddiz
Posty: 18
Rejestracja: 24 lut 2020, 11:05

Re: Szkoła średnia w Liceum

Post autor: Uddiz »

Akurat szkoła średnia od Cosinus w Łodzi to obiecująca propozycja. Tutaj też składam papiery do technikum właśnie na kierunek Informatyka, bo są w stanie podejść zupełnie inaczej do nauki niż w szkołach publicznych (z tego co słyszałem z opinii osób, które uczą się w tej szkole). Dowiadywałem się w sekretariacie i tak jak piszecie jest darmowa i dodatkowo z darmowymi podręcznikami oraz zeszytami i karnetami sportowymi, więc w moim przypadku wszystkie zalety były praktycznie po ich stronie.
Awatar użytkownika
taper
Posty: 262
Rejestracja: 10 mar 2019, 10:17

Re: Szkoła średnia w Liceum

Post autor: taper »

Trzeba wybierać taki kierunek po którym będzie zawód. A jak oceniacie kształcenie dualne? Polega na tym, że szkoła współpracuje z firmami które zatrudniają od razu uczniów i doszkalają praktycznie na miejscu. Taki system kształcenia to korzyści nie tylko dla samych uczniów i pracowników ale przede wszystkim dla przedsiębiorstw. Nie muszą szukać pracowników, uczą ich na miejscu pracy na danym stanowisku. Na Edunet zobaczcie sami.
Awatar użytkownika
JacekKal
Posty: 19
Rejestracja: 11 paź 2019, 9:05

Re: Szkoła średnia w Liceum

Post autor: JacekKal »

Dobrze, że wkońcu ktoś stawia na przyszłościowe kierunki, bo ja na pewno z miłą chęcią bym się zdecydowała. Zobaczymy w takim razie jakie są efekty ich nauczania oraz ilu będzie chętnych, bo to może być naprawdę dobra decyzja młodego człwieka (tym bardziej, że zapewniają tyle dodatkowych gratisów).
Awatar użytkownika
wujbrzozowski
Posty: 123
Rejestracja: 12 maja 2019, 14:54

Re: Szkoła średnia w Liceum

Post autor: wujbrzozowski »

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha to bardzo dobre LO w Warszawie, świetny start do kolejnego i kluczowego etapu nauki jakim są studnia. Młodzież znajdzie tam dobre warunki do nauki oraz świetnych nauczycieli z powołania, współpraca z uczniami jest bardzo ważna, dzięki temu udaje się osiągać najlepsze efekty w nauce. Rodzice posyłając tam dzieci mogą być spokojniejsi o ich przyszłość i wykształcenie.
Awatar użytkownika
Iwona
Posty: 553
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:23

Re: Szkoła średnia w Liceum

Post autor: Iwona »

A czy oprócz chodzenia do szkoły robicie sobie jeszcze jakieś dodatkowe kursy lub szkolenia? Ja zastanawiam się nad zapisaniem się na kurs języka japońskiego, bo od dawna mi się ten język bardzo podoba. Na stronie internetowej https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... ski/online znalazłam już nawet ofertę takiego kursu organizowanego przez Szkołę ProfiLingua. Jak sądzicie, warto się tam na niego zapisać?
Karolaś

Re: Szkoła średnia w Liceum

Post autor: Karolaś »

Husi pisze: ↑13 lip 2020, 15:48 Ja jestem jak najbardziej za przyszłościowymi kierunkami jak Informatyka, czy Programista.
Cóż nazwa 'przyszłościowe kierunki' to trochę puste słowa ;) Wszystko zależy od osoby i dobrego pokierowania swoją karierą. Ja postawiłam na studia pedagogiczne na warszawskiej uczelni https://wwszip.pl/jednolite-studia-magi ... noszkolna/. Mam już plany co będę robić po ukończeniu studiów.
kaśik

Re: Szkoła średnia w Liceum

Post autor: kaśik »

Nam bardzo podoba się szkoła międzynarodowa Te Vizja. Właśnie zastanawiamy się nad zapisaniem tam syna i córki od przyszłego półrocza jeśli będzie taka możliwość. Obecnie chodzą do szkoły pąństwowej i żałujemy że się na nią zdecydowaliśmy.
aśkaa

Re: Szkoła średnia w Liceum

Post autor: aśkaa »

Nam bardzo podoba się szkoła międzynarodowa Te Vizja. Właśnie zastanawiamy się nad zapisaniem tam syna i córki od przyszłego półrocza jeśli będzie taka możliwość. Obecnie chodzą do szkoły pąństwowej i żałujemy że się na nią zdecydowaliśmy.
wał

Re: Szkoła średnia w Liceum

Post autor: wał »

Przy dzieciach określa się inne kryteria zakupowe ;) Najważniejsze niebawem będą znów podręczniki, niemały wydatek, tym bardziej jak nie przysługuje 500+ ;) Dzieci są dziećmi nawet jak ukończą 18 lat dalej sie ucząc. Dlatego trzeba szukać tańszych rozwiązań. Na przykład księgarnia internetowa https://www.taniaksiazka.pl/wydawnictwo/nowa-era To jest własnie to idealne rozwiązanie. Co roku mimo różnych mozliwości poszukiwania tańszych książek i tak ostatecznie kieruje mnie tutaj.
łucja433

Re: Szkoła średnia w Liceum

Post autor: łucja433 »

Racja - z tym liceum to teraz nigdy nie wiadomo, co wybrać, jak wybrać i gdzie pójść, aby były dobre warunki. Moja córka wspominała mi o Te Vizji, czyli o prywatnej szkole. Zależy jej na tym, ponieważ szkoła oferuje program IB, dzięki któremu uczeń może napisać maturę międzynarodową, a na takiej córce zależy. Mowa tutaj o szkole na Okopowej.
ODPOWIEDZ